hello world!

Iniciatíva #WERUNTOGETHER

Pri Prešov Running o.z. vznikla v roku 2023 iniciatíva #weruntogether. Myšlienka na túto iniciatívu nám skrsla v hlave, keď sme na bežeckých pretekoch na východe Slovenska, ako aj na našej prvej sérii Prešov Running Series 2023, začali stretávať Katku a Ľubku – dcéru a mamu. Energická a vždy veselá mama Ľubka odbehla všetky preteky tlačiac pred sebou vozík so svojou postihnutou dcérou Katkou. Neuveriteľná energia z Ľubky a nekončiaci úsmev u Katky vo vozíku je niečo, čo sa stalo súčaťou mnohých pretekov u nás na východe Slovenska.

Po rozhovoroch s Ľubkou, ktorá nám opísala, ako jej a Katke zmenil beh život, bolo naše rozhodnutie jednoznačné. Vytvoriť iniciatívu, ktorá by podporila ľudí so ZŤP rodinnými príslušníkmi, ktorí sa rozhodnú zmeniť svoj život behom. Vieme, že to nie je len materiálne, ale aj organizačne náročné.
Často bohužiaľ stagnuje aj podpora a pochopenie okolia.

Ako to celé začalo…

“Som mama jednej úžasnej dcéry. Šport mám rada a moju dcéru Katku milujem. Spojila som to a sme tu kde sme teraz.

Začalo to cca pred 7 rokmi. Stretli sme ľudí, ktorí nám umožnili zúčastniť sa na bežeckých akciách, našli sme si v tom záľubu, nadšenie a cítili sme podporu.

Začínala som ako mama s nadváhou s dievčatkom na klasickom vozíku. Naš prvý pretek bol 3km a do cieľa som dobehla bordová a chcela som hneď umrieť.

Katka bola šťastná a to mi stačilo na to, aby som v tom pokračovala. Takže ďalšie akcie, behy, medaile a diplomy ......

Vážne som začala uvažovať nad polmaratónom. V Košiciach na MMM mi organizátori umožnili postaviť sa s Katkou na štart. K tomu som ale potrebovala trénera a veľké sebazaprenie.

A tak sa nám nakoniec podarilo zabehnúť s Katkou náš prvý polmaratón za 2h 46 minút.

A dokonca s úsmevom. Šport ľudí spája, športovci držia spolu a pomáhajú si. Takto som stretla aj Evku z Prešov Running počas pretekov Prešov Running Series 2023 a veľmi sme si sadli ako ľudia. Evka mi ponúkla podporu a spoluprácu a tak vznikla iniciatíva #weruntogether… Tak poďme spolu do toho”.

Sme tu práve preto, aby sme týmto ľuďom uľahčili ich začiatky pri behaní. Podporíme ich nákupom bežeckých potrieb, preplatením štartovného, cestovného, či ubytovania. Našim cieľom je, aby títo ľudia vyšli von a pokúsili sa nájsť spoločne radosť v behu a z behania. Aby sa cítili ako súčasť bežeckej komunity, ktorá je vo svete obrovská a hlavne, aby dokázali naplniť svoj život endorfínmi, ktorý im beh a čas strávený v bežeckej komunite dokáže priniesť.

Napíšte nám, ak ste v podobnej situácii a potrebujete pomoc so svojimi bežeckými začiatkami
Rovnako oceníme, ak sa nám ozvú aj tí, ktorí by radi túto iniciatívu podporili a akokoľvek týmto ľuďom pomohli.

Všetky články

Kontakt

Tvoj mail použijeme výhradne len na odpoveď.
Prešov Running Series © 2024
Daruj 2% z dane
Designed by: Martin Zvolenský
chevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram